Spis treści |
---|
Start |
Program |
Prelegent |
Rejestracja |
Szanowni Państwo,
w dniu 3 lipca weszła w życie nowelizacja Prawa energetycznego (ustawa z 20 maja 2021 r.) zmieniająca zasady funkcjonowania komisji kwalifikacyjnych i stwierdzania kwalifikacji. Powodem nowelizacji jest chęć usprawnienia modelu stwierdzania kwalifikacji. Świadectwa kwalifikacyjne będą wydawane na nowych zasadach. Cześć z tych przepisów to rozwiązania nowe, a część to powrót do dawnych regulacji. Cała nowelizacja dostępna jest pod tym linkiem.
Wzorem minionych lat zapraszamy kolejną edycję szkolenia online "Komisje kwalifikacyjne – aktualne zasady powoływania i funkcjonowania oraz przygotowane zmiany oraz regulacje okresu pandemii". Wydarzenie odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2021 w formule zdalnej. Jak co roku, celem spotkania jest kompleksowe przybliżenie zagadnień obejmujących regulacyjno-prawne aspekty funkcjonowania komisji kwalifikacyjnych oraz weryfikację uprawnień zawodowych kadry przedsiębiorstw. Szkolenie w całości poprowadzi dr Zdzisław Muras.
Główne zagadnienia omawiane na szkoleniu:
- Podstawy prawne funkcjonowania komisji w tym omówienie zmian
- Co ze świadectwami w okresie pandemii – nowe rozwiązania na 2021 r.
- Uznawalność uprawnień na terytorium RP
- Terminowość funkcjonowania świadectw kwalifikacyjnych. Nowe podejście do okresu ważności świadectw kwalifikacyjnych
- Wnioski o powołanie komisji i akty dotyczące funkcjonowania komisji - nowe rozwiązania
- Skład komisji, zespoły egzaminacyjne oraz uprawnienia komisji i jej członków
- Przeprowadzanie egzaminów i dokumentowanie pracy komisji
- Sankcje
- Najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości i aktualny stan KK
- Zasady pobierania opłaty dziś i przygotowana zmiana.
- „Zależność" świadectw typu „D" i „E".
- Konieczność posiadania wyższego wykształcenia i dopuszczalne wyjątki.
- Konieczność udokumentowania stażu pracy i dopuszczalne wyjątki.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane systemem funkcjonowania komisji kwalifikacyjnych w przedsiębiorstwach:
- przedsiębiorstwa energetyczne zatrudniające co najmniej 200 osób wykonujących prace przy urządzeniach energetycznych oraz
- stowarzyszenia naukowo-techniczne zrzeszających co najmniej 200 członków posiadających kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, jeżeli statuty tych stowarzyszeń zawierają postanowienia określające zakres wykonywanej działalności na rzecz gospodarki energetycznej.
Sprawdź nasze doświadczenie! Zobacz archiwum naszych projektów i obejrzyj relacje z poprzednich edycji wydarzenia z niniejszej tematyki Więcej... |