CBE Polska

Article Index
Start
Program
Prelegenci
Lokalizacja
Rejestracja
cewa n formularz

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia związane z aportowaniem do Centralnej Ewidencji Wyrobów Akcyzowych (CEWA). System będzie w praktyce "akcyzowym JPK". Jeszcze nie wszedł w życie obowiązek pełnej elektronizacji ewidencji akcyzowych, a MF już chce nałożyć obowiązek raportowania danych z tych ewidencji. W związku z wątpliwościami w obszarze regulacyjnym, już dziś zapraszamy na Szkolenie: "Raportowanie do Centralnej Ewidencji Wyrobów Akcyzowych (CEWA)", które odbędzie się: 15 grudnia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Marriott.
Szkolenie poprowadzą eksperci kancelarii Parulski i Wspólnicy Doradcy Podatkowi, którzy od samego początku monitorują proces działania MF w tym zakresie. W trakcie spotkania przedstawimy Państwu zakres i sposób raportowania do CEWA oraz planowany harmonogram działań.

Najważniejsze zagadnienia szkolenia to:
  • Geneza i cel CEWA – czyli czy JPK akcyzowy będzie takim sukcesem jak JPK VAT
  • Zakres danych do raportowania – podział branżowy czy produktowy
  • Podmioty zobowiązane do raportowania – składy podatkowe i wszystkie inne podmioty akcyzowe (w tym podmioty zużywające)
  • Sposób raportowania – wszystko razem czy z podziałem na czynności i produkty
  • Częstotliwość raportowania – codziennie, co tydzień czy raz na miesiąc
  • Docelowy schemat raportowania CEWA – czyli czy CEWA zastąpi deklaracje akcyzowej

pojk1439 Sprawdź nasze doświadczenie!

Szkolenia z zakresu obrotu paliwami, koncesjonowania i rozliczeń na potrzeby akcyzowe/ celne realizujemy nieprzerwanie - od czerwca 2012 roku. Do dnia dzisiejszego przeszkoliliśmy kilka tysięcy specjalistów. Więcej informacji o naszym doświadczeniu oraz szczegółowe relacje wraz ze zdjęciami, znajdziecie Państwo w zakładce "archiwum" na naszej stronie.Joomlart