Spis treści |
---|
Start |
Artykuły |
Program |
Prowadzący |
Lokalizacja |
Wydarzenie towarzyszące |
Rejestracja |
Szanowni Państwo,
prezentujemy Państwu już kolejną odsłonę specjalistycznego warsztatu związanego z tematyką nowych systemów wsparcia - białych certyfikatów oraz zagadnieniom efektywności energetycznej. Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. Podczas pierwszej edycji - w dniu 19 maja 2011 roku w Warszawie, oraz II edycji - w dniu 13 października 2011 szerokie grono uczestników debatowało na temat ogólnych i fundamentalnych założeń nowej ustawy oraz podstawowych wyzwaniach stojących przed beneficjentami systemu.
Obecna - III edycja to szczegółowy instruktaż realizacji obowiązków. Warsztaty nakierowane są na dogłębną analizę nowych procedur pozyskania i umorzenia certyfikatów. Uczestnicy będą mieli okazję do poznania przebiegu całego trybu przetargowego, uzyskają szczegółowe wskazówki związane z weryfikacją wniosków, audytem oraz umarzaniem świadectw pochodzenia. Prowadzący szkolenie - Dr Zdzisław Muras przybliży Uczestnikom skomplikowane zasady rozliczania obowiązków jak również wskaże zagrożenia i ewentualne sankcje za brak ich realizacji.
Nowa odsłona warsztatów jest wydarzeniem towarzyszącym Konferencji "Straty w systemie energetycznym", która odbędzie się w dniu 29 lutego w Opolu. Konferencja jest kontunuacją ogólnopolskiego "Smart Communications & Technology Forum", które odbyło się w dniu 12 paździrnika 2011 roku w Warszawie.
Dla Osób zainteresowanych uczestnictwem w konferencji "Straty w systemie energetycznym" oraz w warsztatach o białych certyfikatach, przygotowaliśmy specjalne rabaty. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu.
Wśród najważniejszych zagadnień warsztatów:
- Identyfikacja, zakres obowiązku oraz wyłączenia podmiotowe i przedmiotowe poszczególnych przedsiębiorstw
- Procedury przetargowe
- Wybór przedsięwzięć efektywnych energetycznie
- Terminy, miejsce składania wniosku, forma, częstotliwość
- Niezbędne elementy ogłoszenia przetargu
- Kto może a kto nie może stawać do przetargu?
- Scenariusze ewentualnych rozstrzygnięć przetargu oraz czynniki wpływające na wynik
- System przepływu oraz wydawania Białych Certyfikatów:
- Kiedy Prezes URE wydaje świadectwo efektywności
- Kiedy Prezes może odmówić wydania świadectwa?
- System wydawania BC dla przedsięwzięć niezrealizowanych
- Weryfikacja oszczędności energii i audyty
- Co powinien zawierać audyt efektywności
- Kto może sporządzić audyt efektywności? - specyficzne wymogi względem audytorów
- Rozliczanie obowiązku i system kar
- Obligatoryjność kar
- Podstawy wymierzania kary
- Firmy sprzedające energię elektryczną, gaz ziemny lub ciepło odbiorcom końcowym
- Przedsiębiorstwa, które zmniejszyły zużycie energii dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie
- Jednostki sektora publicznego (rządowe i samorządowe) zobowiązane do stosowania co najmniej dwóch środków poprawy efektywności energetycznej z katalogu zawartego w ustawie
- Audytów energetycznych
- Deweloperów
- Dostawców rozwiązań i technologii na rzecz podniesienia efektywności energetycznej
Uwaga! Ze względu na warsztatowy charakter wydarzenia - ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Skorzystaj z naszego doświadczenia. Od początku 2011 roku, z zakresu certyfikatów energetycznych przeszkoliliśmy już ponad 300 specjalistów!
Podczas dwóch edycji szkolenia na temat białaych certyfikatów gościliśmy ponad 120 Przedstawicieli dużych przedsiębiorstw z sektora przemysłowego, analityków, firmy doradcze oraz kancelarie prawne. By zobacz pełną relację z I edycji szkolenia kliknij TUTAJ By zobaczyć relację z II edycji szkolenia kliknij TUTAJ |