CBE Polska

Spis treści
Start
Prelegenci
Program
Patron
Lokalizacja
Rejestracja
szkolenie Pakiet paliwowy i Pakiet energetyczny III
formularz


Szanowni Państwo,


Prezydent podpisał tzw. tak zwany "Pakiet paliwowy" (nowelizację ustaw: o VAT i akcyzie, Prawa energetycznego oraz ustawy o zapasach paliw). Nowelizacja zaczyna obowiązywać od 1 sierpnia 2016 r. i ma na celu ograniczenie zakresu patologii i szarej strefy na rynku paliw płynnych. Po zmianach obowiązek zapłaty podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw płynnych zasadniczo będzie powstawał w ciągu 5 dni od momentu wprowadzenia paliwa do kraju. Podstawą naliczania podatku będzie aktualna cena paliwa, ogłaszana w Biuletynie Informacji Publicznej resortu finansów. Prezes Agencji Rezerw Materiałowych będzie też raz na kwartał informować prezesa URE o umowach zawieranych przez przedsiębiorców, a dotyczących zapasów obowiązkowych. Ponadto według nowych zasad koncesje na obrót paliwami z zagranicą będą przyznawane wyłącznie "podmiotom mającym siedzibę w Polsce lub przedsiębiorstwom zagranicznym, które zarejestrowały oddział w naszym kraju i za jego pośrednictwem będą wprowadzać do Polski paliwa płynne".

W związku z powyższym, prezentujemy Państwu specjalistyczne szkolenie: "Pakiet paliwowy i Pakiet energetyczny III. Zmiany zasad obrotu paliwami ciekłymi od 2016 r", które odbędzie się w dniu 21 września 2016 roku w Centrum Szkolenia PGNiG - ul. Kasprzaka 25 w Warszawie.

Szkolenie będzie prowadzone przez doradcę podatkowego i radcę prawnego, eksperta z KDCP - praktyka odpowiedzialnego za rozliczanie akcyzy oraz funkcjonowanie składów podatkowych i ewidencji akcyzowych. W tym miejscu warto wspomnieć, iż z zakresu realizacji obowiązków koncesyjnych i akcyzowych organizowaliśmy już dedykowane szkolenia, których podsumowania możecie Państwo obejrzeć w zakładce "Archiwum" Więcej...


W ramach szkolenia omówione zostaną następujące kwestie:

 • Przedmiot nowelizacji oraz podmioty zobowiązane
 • Zmiany w podatku akcyzowym i VAT
 • Praktyczne problemy z WNT paliw silnikowych wg nowych przepisów:
 • Rozumienie „paliw silnikowych
 • Zmiany w Prawie Energetycznym i ustawie o zapasach
 • Nowa definicja paliw ciekłych
 • Zmiany zasad udzielania i cofania koncesji paliwowych
 • Nowe rodzaje koncesji i kryteria koncesyjne
 • Zmiany dotyczące branży LPG (nowe koncesje i obowiązek złożenia kaucji)
 • Nowe obowiązki sprawozdawcze
 • Zmiany w zakresie systemu zapasów obowiązkowych

pojk1439 Sprawdź nasze doświadczenie!

Szkolenia z zakresu obrotu paliwami, koncesjonowania i rozliczeń na potrzeby akcyzowe/ celne realizujemy od czerwca 2012 roku. Do dnia dzisiejszego przeszkoliliśmy ponad 900 specjalistów. Więcej informacji o naszym doświadczeniu oraz szczegółowe relacje wraz ze zdjęciami, znajdziecie Państwo w zakładce "archiwum" na naszej stronie.


Joomlart