Spis treści |
---|
Start |
Program |
Prelegenci |
Lokalizacja |
Rejestracja |
Po kilkukrotnym przedłużeniu okresu przejściowego, od 1 lutego 2022 r., zarówno dostawcy jak i odbiorcy wyrobów akcyzowych zwolnionych lub objętych zerową stawką akcyzy muszą być przygotowani do obsługi elektronicznego dokumentu dostawy e-DD. Do końca stycznia 2022 r. większość dostawców posługiwała się papierowym dokumentem dostawy, który towarzyszył przemieszczanym wyrobom akcyzowych. Rolą odbiorców było z kolei potwierdzenie na tym dokumencie odbioru wyrobów akcyzowych. Dziś, zarówno dostawcy jak i odbiorcy chcąc kontynuować działalność w omawianym zakresie muszą przygotowywać elektroniczne komunikaty w systemie EMCS PL 2 za pośrednictwem platformy PUESC. Brak elektronicznego obiegu dokumentów uniemożliwia bowiem stosowanie preferencji akcyzowych, co znajduje przełożenie na cenę zamawianych produktów. Co więcej, uchybienia w obowiązkach dotyczących e-DD może ponadto skutkować nałożeniem kary finansowej na odbiorców wyrobów akcyzowych. Prawidłowe wykonywanie nowych obowiązków wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy być świadomym zawiłości przepisów akcyzowych, jak również skomplikowania funkcjonowania systemu EMCS PL 2 oraz platformy PUESC.
Dlatego też podczas szkoleń zawsze staramy się przekazywać nowe wiadomości możliwie najprościej i pragmatycznie. Szkolenia to także okazja dla nas, aby podzielić się doświadczeniem, a przede wszystkim na bieżąco poznawać nurtujące Państwa problemy akcyzowe. W miarę możliwości postaramy się rozwiązywać je na bieżąco. Doceniamy zaangażowanie i ożywienie podczas szkoleń. Mając na względzie problemy jakie przyniosą omawiane zmiany, już dziś zapraszamy na 8 edycję szkolenia online: "Obrót wyrobami akcyzowymi objętymi preferencjami podatkowymi na nowych zasadach. Raportowanie odbioru w systemie eDD", które odbędzie się 24 lutego 2022 roku.
Szkolenie skierowane jest do osób biorących udział w procesie rozliczenia podatku akcyzowego w podmiotach z poniższych branż:
- spółkach węglowych, kopalniach węgla i koksowniach
- podmiotach pośredniczących w obrocie węglem
- elektrowniach, elektrociepłowniach, ciepłowniach i spółkach komunalnych
- podmiotach energochłonnych / przemysłowych odbiorcach energii
- spółkach paliwowych
Wśród najważniejszych zagadnień szkolenia:
- Elektroniczny dokument dostawy (e-DD)
- Uzyskiwanie uprawnień
- Komunikaty w EMCS PL 2
- Wgranie i wysyłanie komunikatów w EMCS PL 2
- Awaria systemu
- Podstawowe problemy
- Pierwszy miesiąc z e-DD
- Deklaracje akcyzowe kwartalne
- Elektronizacja deklaracji akcyzowych i ewidencji
Sprawdź nasze doświadczenie!
Szkolenia z zakresu obrotu paliwami, koncesjonowania i rozliczeń na potrzeby akcyzowe/ celne realizujemy nieprzerwanie - od czerwca 2012 roku. Do dnia dzisiejszego przeszkoliliśmy kilka tysięcy specjalistów. Więcej informacji o naszym doświadczeniu oraz szczegółowe relacje wraz ze zdjęciami, znajdziecie Państwo w zakładce "archiwum" na naszej stronie.