Article Index |
---|
Start |
Formuła seminarium |
Warunki rejestracji |
Szanowni Państwo,
Dyrektywa CSRD to nowe obowiązki dla ponad 3500 polskich przedsiębiorców. Jej przepisy zastępują obowiązujące wcześniej regulacje dotyczące raportowania informacji niefinansowych, czyli danych dotyczących: środowiska, społeczeństwa, praw człowieka, ładu korporacyjnego.
Nowe przepisy mają na celu ujednolicenie raportowania ESG i doprecyzowanie tego, co w poprzednio obowiązującej dyrektywie NFRD było niejasne w sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowym zasadom raportowania ESG będzie możliwe przeprowadzenie oceny funkcjonowania przedsiębiorstw w oparciu o obiektywne kryteria i uzyskanie możliwych do porównania ze sobą rezultatów na temat zrównoważonego rozwoju. Wprowadzenie nowego porządku raportowania oznacza jednak konieczność dopasowania działalności gospodarczej do zmienionych i trudnych wymagań.
W związku ze zmianami w otoczeniu regulacyjnym zapraszamy na kolejne Seminarian online, odbywające się w ramach programu "Odpowiedzialność i Troska". Seminarium "Dyrektywa CSRD oraz konsekwencje jej wdrożenia dla polskiego sektora chemicznego" odbędzie się w dniu 9 października 2023 roku w godzinach 10:00-13:30.
Agenda:
- Wprowadzenie
- Jaki jest cel wprowadzenia dyrektywy CSRD?
- Jakie informacje trzeba ujawnić w ramach raportowania ESG?
- Dlaczego dyrektywa CSRD ma ułatwić ocenę przedsiębiorstw?
- Audyt jednostki z uwzględnieniem raportowania ESG
- Kiedy dyrektywa CSRD wejdzie w życie?
- Czy organy zarządzające spółką muszą mieć wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju?
- Pytania, odpowiedzi i podsumowanie
Harmonogram
- 10:00 - 10:30 Logowanie się uczestników na platformie. Ewentualne wsparcie techniczne
- 10:30 - 12:00 Wykład
- 12:00 - 12:20 Przerwa
- 12:20 - 13:00 Kontynuacja wykładu, wnioski, pytania i dyskusja
- 13:00 - 13:10 Zakończenie
Wojciech Zalewski, EY Polska, Kancelaria EY Law, Manager. Ekspert w dziedzinie międzynarodowej konkurencyjności, środków ochrony handlu. Manager w Zespole Doradztwa Regulacyjnego EY. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wspierania w szczególności sektora energochłonnego w obszarze międzynarodowej konkurencyjności, stosowania unijnych środków ochrony handlu, regulacji związanych z Green Deal czy zwalczania szarej strefy. Wspiera klientów na różnych etapach procesu legislacyjnego zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym. Ponadto, zajmuje się opracowywaniem przekrojowych analiz sektorowych. Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 13175). Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość. |