CBE Polska

Piąta edycja naszego autorskiego seminarium o kontraktach PPA już w pażdzierniku!

ppa5


Zapraszamy Państwa do udziału w piątym seminarium "Corporate Power Purchase Agreement (PPA)", które odbędzie się 22 października 2020 roku w formule online. Za nami już 4 edycje seminarium na temat umów PPA, które zgromadziły ponad 370 specjalistów.
W programie seminarium:
  • Rafał Hajduk, Partner Kancelarii prawnej DZP opowie o umowach PPA w kontekście polskiego otoczenia regulacyjnego,
  • Szanse, bariery i ryzyka implementacji PPA w Polsce,
  • PPA jako alternatywa dla aukcji OZE,
  • Kasper Walet, Managing Director Maycroft - ekspert z ponad 20 letnim doświadczeniem w szacowaniu ryzyka i handlu tzw. "commodities ". Opowie określaniu i zarządzaniu ryzykiem przy umowach PPA (z określoną ceną zmienną i stałą)
  • Jonas Lau Forsberg Nihøj, Director of Energy Trade, European Energy AS opowie o tym: jak wybrać i dososować model umowy PPA, które modele biznesowe sprawdzają się najlepiej i jakie są najlepsze praktyki rynkowe? We wrześniu 2019 firma podpisała kontrakt PPA
    i zbuduje dwie elektrownie słoneczne o łącznej mocy 82 MW wyłącznie w celu dostarczania energii elektrycznej do Google LLC.
  • Nihat Hünerli, Head of Energy Business - EMEA Region, Schneider Electric. Firma doradzała przy podpisaniu pierwszej publicznie ogłoszonej umowy VPPA (Virtual Power Purchase Agreement) w Polsce. 10 letnią umowę podpisała holenderska firma Signify, która będzie kupować energię wiatrową  dla zasilenia zakładów produkcyjnych i kilku biur Signify na terenie Polski.
  • Stephan Dinse, Manager Power Sales, Manager Power Sales / PPA Transaction, PNE AG. W 2019 roku firma podpisała Umowę PPA z niemiecką farmą wiatrową LichtBlick SE. Od 31 grudnia 2020 r. tysiące turbin wiatrowych w Niemczech utraci prawo do stałego stałego dofinansowania na podstawie ustawy o OZE (finansowanie EEG) . W sumie około 4,5 GW zainstalowanej energii wiatrowej stanie przed wyzwaniem, jakim jest generowanie odpowiednich przychodów z energii elektrycznej w przyszłości. Umowa PPA z LichtBlick SE daje perspektywę dalszej eksploatacji turbin wiatrowych po wygaśnięciu dotacji.
Program wydarzenia jest dostępny pod linkiem: https://cbepolska.pl/pl/v-seminarium-corporate-power-purchase-agreement.html
Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem:  https://cbepolska.pl/images/PPA_190829/ppa5formularz.pdf
Joomlart