CBE Polska

awp banerSzanowni Państwo,

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym, który przede wszystkim upraszcza i ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej związanej z obrotem wyrobami akcyzowymi, w tym wyrobami energetycznymi i energią elektryczną. Nowe regulacje oznaczają zniesienie lub ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obowiązków administracyjnych. Przebudowa systemu akcyzowanego, przyniesie skutki m.in. dla szeroko pojętego sektora energetycznego. Większość znowelizowanych przepisów ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. Biorąc pod uwagę kompleksowy charakter wprowadzanych unormowań niezbędna jest szczegółowa analiza wpływu nowych regulacji na zakres obowiązków poszczególnych podatników na gruncie akcyzy. Zapewne modyfikacji i aktualizacji będą wymagały obecnie funkcjonujące u niektórych podatników systemy rozliczeniowe, stosowane procedury oraz łańcuchy dostaw.

Mając na względzie problemy jakie branży energetycznej przyniosły zmiany w przepisach akcyzowych od wyrobów węglowych (w 2011 roku),w dniu 18 czerwca 2015 roku w Warszawie odbyły się warsztaty poświęcone zagadnieniom nowelizacji - : "Zmiany w akcyzie - wyroby energetyczne i energia elektryczna". Była  to czwarta edycja wydarzenia, w której wzięło udział 30 uczestników.

W warsztatach uczestniczyły udział  osoby biorące udział w procesie rozliczenia podatku akcyzowego od wyrobów energetycznych i energii elektrycznej w następujących podmiotach:
  • elektrowniach, elektrociepłowniach, ciepłowniach
  • podmiotach energochłonnych / przemysłowych odbiorców energii
  • spółkach węglowych, kopalniach węgla i koksowniach
  • podmiotów pośredniczących w obrocie węglem
DSC_3708_wmDSC_3709_wmDSC_3713_wmDSC_3718_wmDSC_3721_wmDSC_3723_wmDSC_3729_wmDSC_3730_wmDSC_3731_wmDSC_3733_wmDSC_3735_wmDSC_3737_wmang_foto_2


Sprawdź nasze doświadczenie!

Prezentowane przez nas warsztaty są jednym z elementów realizowanego przez nas cyklu wydarzeń poświęconemu przeobrażeniom w obszarze regulacyjnym, który ma wpływ na kwestie wsparcia w sektorze energetycznym oraz OZE. Skorzystaj z naszego doświadczenia! Od początku 2011 roku, (na szkoleniach o charakterze zamkniętym i otwartym) ze wspominanego zakresu tematycznego przeszkoliliśmy już ponad 2,5 tysiąca specjalistów z przedsiębiorstw: energetycznych, ciepłowniczych, gazu oraz sektora przemysłowego, firm doradczych i kancelarii prawnych.
Więcej informacji o naszym doświadczeniu oraz szczegółowe relacje wraz ze zdjęciami , znajdziecie Państwo w zakładce "archiwum" na naszej stronie www.cbepolska.pl
Joomlart