CBE Polska

NMG opowie o wspieraniu odbiorców energii w realizacji usług sterowania popytem podczas naszego seminarium

nmg
Robert Duszka, Dyrektor ds. Projektów Badawczych w NMG SA wystąpi podczas II Seminarium Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe - możliwości, obowiązki, strategie. Ekspert opowie m.in. o wsparciu odbiorców energii w realizacji usług sterowania popytem. Robert Duszka jest absolwentem wydziału elektrycznego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu. Od 2000 roku praca w firmach związanych z tematyką racjonalnego gospodarowania energochłonnością przedsiębiorstw przemysłowych i dystrybucyjnych w Polsce i za granicą. Doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu informatycznych systemów telemetrycznych wielkości pomiarowych  w projektach krajowych i zagranicznych. Ponadto wieloletnie doświadczenie w sprzedaży systemów informatycznych (AMR, ERP, CRM oraz bilingowych) na rynku polskim i europejskim. Od połowy roku 2008 związany z NMG. Więcej...

Firma VELUX opowie o instalacji biomasowej w Namysłowie

veluxAdam Ambrozik,  Corporate Affairs Manager w VELUX opowie o najnowszej inwestycji w Namysłowie podczas VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 1-2 marca 2018 w Warszawie. Fabryka okien i kołnierzy Velux w Namysłowie zakończyła inwestycję związaną z budową ekologicznej instalacji ciepłowniczej wykorzystującej odpady drewna powstające podczas produkcji.Kocioł wyprodukuje rocznie ok.  9.618 MWh energii. Uroczyste otwarcie odbyło się 1 grudnia 2017 roku. Więcej...

Reprezentant Enspirion wypowie się podczas naszego seminarium o rynku mocy

AndrzejKroczek
enspirionAndrzej Kroczek, Główny Specjalista ds. Energetycznych w Enspirion Sp. z o. o. zabierze głos w dyskusji panelowej podczas II edycji Seminarium "Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe - możliwości, obowiązki, strategie". Ekspert uczestniczył w projektach optymalizacji kosztów zużycia energii i budowy lokalnych układów CHP. Jego zainteresowania zawodowe obejmują zagadnienia związane z zarządzaniem przepływami energii w przedsiębiorstwach, transformacją elektroenergetyki i usługami wykorzysującymi Demand Side Respons (DSR). Pracuje na stanowisku Kierownika w Dziale Usług DSR. Seminarium odbędzie się 27 lutego br. w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod tym linkiem.

Trwa spotkanie branżowe "Otoczenie regulacyjne i finansowanie inwestycji w innowacyjne rozwiązania technologiczne dla energetyki konwencjonalnej"

Arr1 sala 1
W Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwa specjalistyczne Spotkanie Branżowe "Otoczenie regulacyjne i finansowanie inwestycji w innowacyjne rozwiązania technologiczne dla energetyki konwencjonalnej". Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorstw branży energetycznej Województwa Śląskiego. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3 Profesjonalizacja IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Spotkanie realizowane jest przy wspołpracy Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz firmy CBE Polska. Na następne z cyklu spotkań zapraszamy juz 20 marca 2018 roku.

Howden Turbo i Fumar Partnerami Strategicznymi VII Forum Biomasy i Odpadów

howdenfumarMiło nam poinformować, że Howden Turbo oraz Fumar zostali partnerami Strategicznymi siódmej edycji Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 1-2 marca 2018 roku w Warszawie. Turbiny parowe Howden zapewniają moc do 12 MW. Unikalną cechą tych turbin parowych jest sposób, w jaki zostały zaprojektowane, aby były modułowe, dzięki czemu można je połączyć w różnych kombinacjach. Dzięki temu są niewiarygodnie elastyczne i dlatego mogą być dopasowane do szerokiej gamy wymagań klientów. Fumartech to spółka działająca na rynku od 1999 roku a od 2010 jej specjalizacją jest energetyka przemysłowa i odnawialne źródła energii. Głównym obszarem działania są instalacje pozyskiwania energii zespalania biomasy i odpadów oraz przenoszenie istniejących obiektów energetycznych.
  Więcej...

URE opublikowało zaktualizowany pakiet informacyjny dla kogeneracji

ureInformujemy, że na stronie internetowej URE opublikowano zaktualizowany pakiet informacyjny dla przedsiębiorców zamierzających prowadzić działalność gospodarczą polegającą na wytwarzaniu energii elektrycznej w jednostkach kogeneracji (CHP), w tym w jednostkach kogeneracji stanowiących jednocześnie instalacje odnawialnego źródła energii (OZE). Opublikowane zostały zaktualizowane dokumenty zawierające wskazówki dotyczące procesu koncesjonowania prowadzonego przez Prezesa URE oraz formalne wymogi, jakie aplikujący o udzielenie koncesji są zobowiązani spełnić. Rzeczony pakiet dostępny jest pod tym linkiem.

Prezes PIME wypowie się podczas naszego Seminarium o rynku mocy

pimeKrzysztof Kochanowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Izba Magazynowania Energii dołączył do grona ekspertów, którzy zabiorą głos podczas II edycji Seminarium pt. "Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe - możliwości, obowiązki, strategie". PIME zostało założone przez grupę osób zainteresowanych wdrażaniem technologii magazynowania energii w Polsce. Jest jedyną w kraju organizacją lobbującą na rzecz ukształtowania odpowiednich ram prawnych, pozwalających na rozwój rynku energii z wykorzystaniem technologii magazynowania energii. PIME zrzesza podmioty zainteresowane rozwojem technologii magazynowania energii i współpracuje z czołowymi firmami i instytucjami działającymi na rynku energii w Polsce: producentami i sprzedawcami energii, dystrybutorami energii, odbiorcami energii, deweloperami, producentami magazynów energii, producentami systemów ICT do obsługi magazynów energii.
Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2018 r. w Warszawie. Więcej informacji o Seminarium można znaleźć pod TYM LINKIEM.

AEBIOM objęło patronetem Forum Spalania Biomasy i Odpadów

aebiom
Europejskie Stowarzyszenie Biomasy jest wspólnym głosem sektora bioenergii w celu opracowania zrównoważonego rynku bioenergii w Europie opartej na uczciwych warunkach handlowych. Założona w 1990 roku, AEBIOM to międzynarodowa organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli, która zrzesza około 30 stowarzyszeń krajowych i 90 firm z całej Europy, reprezentujących ponad 4000 członków, w tym firmy i ośrodki badawcze. AEBIOM posiada silną pozycję reprezentującą wszystkie sektory bioenergii i ma unikalną możliwość wpływania na politykę europejską, komunikację i różne inne dokumenty UE. 7 edycja Forum Spalania Biomasy i Odpadów odbywa się 1-2 marca 2018 w Warszawie. Więcej...

Strona 1 z 75

Joomlart